Genel Müdür

Placeholder image

Değerli Velilerimiz,

2015 yılından bu yana faaliyet gösteren Yenidoğu Okullarımızda, bütünsel eğitim sistemini öne çıkaran bir vizyonla ilerlemekteyiz.

Yenidoğu Okulları olarak eğitim felsefemizi İDEA yaklaşımıyla özetliyoruz. İDEA yaklaşımı ile eğitim süreçlerinin her noktasında bilinçli, özenli tercihler yapıyoruz. Asıl işimizin “eğitim” olduğunu unutmuyor, bizlere emanet edilen “geleceğimizin umutları” çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfederek büyük insanlara dönüşmesi sürecinde onlara rehberlik ediyoruz.

Bahçeşehir, Başakşehir, Çekmeköy ve Sancaktepe olmak üzere dört kampüsümüzde hizmet veren okullarımızda; öğrencilerimizin sorgulayan, üreten, derin düşünen, bilgi çağını yakalayan, gerçek bir şevk ve ihtiyaçla öğrenen, çalışan, değerlerini kuşanmış, nezih, faydalı yalnızca kendisiyle yarışan ve başaran insanlar olabilmeleri için el birliği ile çalışıyoruz.

Yenidoğu Okullarımızda öğrencilerimize iş modeli, proje, ürün ve hizmet geliştirme süreçlerinde hem farklı bir bilinç hem de deneyim aşılıyoruz. Kendi ilgi alanlarına hitap eden branşlarda projeler geliştiren öğrencilerimize yaşayarak öğrenme deneyimi sunmaktayız. Bu deneyimler sonucunda her öğrencimiz, disiplinler arası etkileşimini artırıyor, derslerin hayatla bağlarını güçlendiriyor, daha dinamik bir eğitim sisteminin temellerini atıyoruz.

Sevgiye dayalı, manalı öğrenmeyi ve uygulamayı esas alan, insanlığın birikiminden faydalanan eğitim misyonumuza değer katan tüm eğitimcilerimize, öğrencilerimize ve bu doğrultuda ülkemizin ve dünyanın geleceğine yönelik yarınımızın umudu çocuklarımız için üzerine düşen sorumlulukları yapacağımıza inanarak bizimle olan tüm velilerimize gönülden teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Hayati OKTAY

YETEV Okulları Genel Müdürü

© Yenidoğu Okulları. Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma Metni
KAPAT

Ön Kayıt Formu
Yenidoğu Okulları Ön Kayıt Sayfası