Bursluluk ve Kabul Sınavı

YETEV'e bağlı Yenidoğu Okulları'nda, Palet Okulları ve İrfan Okulları’nda her yıl Bursluluk ve Kabul Sınavı yapılmaktadır. Bu sınav, çoktan seçmeli sorulardan oluşturulan standart deneme sınavlarından çok daha fazlasıdır. Çünkü bu sınavlar PROGEL tarafından titiz bir şekilde hazırlanan içeriğiyle ve Ölçme Değerlendirme ekibinin sonuç analizleriyle öğrencilerin ders kazanımları ve eksikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Bursluluk ve Kabul Sınavı soruları PROGEL (Program ve Yayın Geliştirme) müdürlüğüne bağlı koordinatörler yönetiminde, YETEV Okulları öğretmenleri tarafından özenle hazırlanır. Soruların kapsamını Millî Eğitim Bakanlığının kazanımları belirler. Özgün sorular içeren sınav, ulusal seçme sınavları ile de benzerlik gösterir. Tüm sınav süreçleri Ölçme Değerlendirme Müdürlüğünce yönetilir.

Bursluluk ve Kabul Sınavı erken kayıt dönemi öncesinde yılda bir kere, ilan edilen tarihlerde gerçekleştirilir. Bu sınavlarla öğrencilere sınav başarısına göre kademe sonuna kadar geçerli olacak şekilde farklı oranlarda burs imkânı sağlanır.

Bu yıl 11-12 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Bursluluk ve Kabul Sınavı için linkimizden kayıt yaptırabilirsiniz.


© Yenidoğu Okulları. Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma Metni
KAPAT

Ön Kayıt Formu
Yenidoğu Okulları Ön Kayıt Sayfası