Destek Hizmetlerimiz

Sağlık Hizmetleri

Okullarımızda öğrencilerimizin sağlığına büyük önem veriyor ve sağlık konusunda bilinçli hareket etmeleri için azami gayreti gösteriyoruz. Öğrencimizin okul içinde karşılaşacağı her türlü olumsuzluğa hazır olan sağlık personelimizle; çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor, gerekli durumlarda ise ilgili birimlere sevk edilmesini sağlıyoruz. Koruyucu sağlık hizmetleri takibi (aşı ve uygulamaları), acil sağlık hizmetleri, öğrencilere yönelik ilk yardım eğitimi, zararlı alışkanlıklardan korunma ve bilinçli olma konularında seminer çalışmaları ile çocuklarımızın farkındalıklarını artırıyoruz.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getiren okulumuz “TSE Okulum Temiz Belgesi” almıştır.

Diyetisyen Hizmeti

Okullarımızda hizmet veren diyetisyenlerimiz aracılığıyla; anket çalışmaları, birebir görüşme, beslenme öyküsünün alınması, besin tüketim kaydının değerlendirilmesi gibi yöntemlerle öğrencilerimizin beslenme durumlarını saptıyor; yanlış beslenme alışkanlıkları tespit edilen öğrencilerimiz ve velileriyle birebir görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

Öğrencilerimizin sağlıklı gıda tüketimi konusunda bilinçlenmeleri için beslenme eğitimlerini bir süreç olarak planlıyor, seminerler düzenleyerek öğrencilerimize yeterli ve dengeli beslenme eğitimleri vererek pozitif davranış değişikliği olup olmadığını gözlemliyoruz.

Güvenlik Hizmetleri

Yenidoğu olarak hassasiyetlerimizden biri de çocuklarımıza güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamaktır. Bu bağlamda güvenlik hizmetlerimizi; sertifikalı, profesyonel güvenlik ekibi ile titizlikle sürdürüyoruz. Öğrencinin, velisi veya velisinin yönetime bildirdiği kişi dışında hiç kimseyle okuldan ayrılmamasını sağlıyoruz. Kamera sistemiyle sınıflar dışı tüm gerekli alanları 7/24 kaydediyoruz. Ayrıca kartlı geçiş sistemiyle öğrencilerimizin okula giriş – çıkışlarını kontrollü gerçekleştirmelerini ve okul içerisinde eğitim alanlarını doğru değerlendirmelerini sağlıyoruz.

Servis Hizmetleri

Çocuklarımızın güvenli bir şekilde her sabah belirtilen saatte adreslerinden alınmasını ve okul çıkışında adreslerine bırakılmasını; trafik kurallarına hâkim, çevreye saygılı ve alanında eğitimli servis personelleri tarafından gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

GPS uygulaması üzerinden servislerin güzergâh takibini yapıyor, velilerimizin de akıllı telefon uygulamalarından çocuklarını takip edebilmesine imkân sunuyoruz. Anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerine servis hostesleriyle sınıflarına kadar eşlik edilmesini sağlıyoruz.

Yemekhane Hizmetleri

Yemek hizmetlerinin sektöründe tecrübeli ve önde gelen yemek firmalarınca sunulmasını sağlıyor ve yemekleri okullarımızda hazırlatıyoruz. Yemek menülerini diyestisyenlerimiz ve gıda mühendislerimizce yaş gruplarının ihtiyaçlarına uygun kalorilerde belirliyor; GİMDES, TSE, ISO, HACCP standartları belgelerinin güncel takibini yapıyoruz.

Öğrencilerimizin yemek seçimlerindeki dengeyi, AR-GE çalışmaları neticesinde hazırlanan Türkiye’de bir ilk olan 18 çeşit “Açık Büfe Öğrenci Yemeği Konsepti” ile çözümlüyoruz. Ayrıca her ayın bir günü “yöresel yemek günleri tertip” ediyor, bu sayede öğrencilerimizin yemek kültürlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Sağlıklı Kantin Uygulamaları

Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli gelişimine yemek saatleri dışında da destek oluyoruz. Sağlıklı beslenme konusunda uzmanlardan oluşan komisyonumuzla kantin hizmetlerini denetimlere tabi tutarak sunuyoruz. Kantinlerimizde sağlıklı beslenme ve obezite ile mücadele kapsamında enerji değeri uygun içecek ve yiyeceklerin satılmasına özen gösteriyoruz. Hem çocukların damak zevkine hitap eden hem de sağlıklı beslenmeyi

desteklemeyi amaçlayan kantin uygulamalarımızla kantinlerimizde kuruyemiş, kuru-taze meyve gibi sağlıklı ve tatlı atıştırmalıkların yanı sıra süt, ayran, taze sıkılmış meyve suları ve sıcak çorbalar gibi içecekler de bulunduruyoruz. Tatlı ihtiyaçlarını karşılamak üzere okullarımızda hazırlanan sütlü tatlıları ölçülü porsiyonlarda öğrencilerimizin tüketimine sunuyoruz.

© Yenidoğu Okulları. Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma Metni
KAPAT

Ön Kayıt Formu
Yenidoğu Okulları Ön Kayıt Sayfası