yenidoğu okulları> eğitim> eğitsel faaliyetler> yenidoğu kış okulu

Yenidoğu Kış Okulu

“DİJİTAL DÜNYADA ÜRETMENİN YOLLARINI KEŞFEDİYORUZ”

 Hemen Başvur » 

Gelen talepler doğrultusunda kesinleşen atölye gruplarımız aşağıda belirtilmiştir:

1. hafta sabah grubu:  Arduino ile robotik atölyesi, Lego robotik atölyesi
1. hafta öğle grubu: Drone pilotluğu ve kodlama atölyesi, 3B tasarım atölyesi
2. hafta sabah grubu: Arduino ile robotik atölyesi, 3B tasarım atölyesi
2. hafta öğle grubu: Drone pilotluğu ve kodlama atölyesi, Lego robotik atölyesi

Kayıtlarımız 17 Ocak’a kadar devam etmektedir. Kış Okuluna gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.

Keşiflerle dolu bir sömestr tatili geçirmeye ne dersin? Yenidoğu Kış Okulu’nda dijital dünyada üretmenin birbirinden farklı ve eğlenceli yollarını keşfedeceğiz. Neler mi yapacağız?

Drone Pilotluğu ve Kodlama (8-18 yaş)
Drone’u hem kumandayla hem kodlayarak uçur!

Atölyemizde önce drone’ların temel çalışma prensibini öğreneceğiz. Daha sonra bol bol uçuş pratiği yapacak ve drone’la fotoğraf çekimleri gerçekleştireceğiz. Bu drone’lara komut versek, sonra arkamıza yaslanıp izlesek, fena olmaz mı? Drone’umuzu kodlayarak onun bir gösteri yapmasını sağlayacağız.

Arduino ile Robotik Atölyesi (10-18 yaş)
Ahşap modellerini tasarla, kodla, hareketlendir!

Etrafımızdaki cihazlar nasıl akıllanır? Birbirleri ile nasıl konuşurlar? Tüm bunların cevaplarına atölyemizde ulaşacağız. Arduino robot programlama kartını ve farklı sensörleri öğrenecek, bunları kullanarak çeşitli robot projeleri geliştireceğiz. Ahşap atölyemizde çeşitli modeller tasarlayacak, modellerimizi Arduino ile hareketlendireceğiz.

Scratch ile Oyun Tasarımı Atölyesi (8-18 yaş)
Kendi oyununu, hatta oyun kumandanı geliştirmeye ne dersin?

Bu atölyede öncelikle bilgisayarsız kodlama etkinlikleri yapacağız. Bilgisayarlar nasıl düşünür, algoritmaların yaşantımızdaki yeri nedir, öğreneceğiz. Daha sonra Scratch programında çeşitli animasyonlar hazırlayacağız. Kendi oyunlarımızı tasarlayacak, bunları Makey Makey kullanarak geliştirdiğimiz oyun konsolları ile oynayacağız.

3B Tasarım Atölyesi (7-18 yaş)
Tasarımlarını hayalden gerçeğe dönüştür!

Tasarımlarımıza yeni bir boyut eklemenin vakti gelmedi mi? Atölyemizde hep birlikte 3 boyutlu tasarımlar yapacak ve bu tasarımlarımızın çıktılarını alabileceğiz. Böylece tasarımlarımızı hayalden gerçeğe dönüştürmenin bir yolunu keşfetmiş olacağız.

Lego Robotik Atölyesi (8-14 yaş)
Legoyla robot tasarla, kodlayarak hareketlendir!

Legolar kendi kendine hareket eder mi? Onları kodlarsak, tabi ki ederler. Lego robotik atölyemizde çeşitli problemlere çözüm üreten robot tasarlayacak, daha sonra Lego WeDo setleri ile tasarımlarımızı gerçek robotlara dönüştüreceğiz.  Robotlarımızı kodlayacak ve onların istediğimiz görevleri yapmalarını sağlayacağız.

Stop Motion Atölyesi (7-14 yaş)
Kendi animasyon filminin yönetmeni ol!

Atölyemizde birden çok fotoğrafın birleştirilmesi ile film yapma tekniği olan stop motion animasyon tekniğini keşfedeceğiz. Lego ve oyun hamuru gibi çeşitli nesneleri hareket ettirip fotoğraflarını çekerek animasyon hazırlama sürecini eğlenceli bir şekilde deneyimleyeceğiz. Hazırladığımız animasyonlara ses ve müzik ekleyecek, daha sonra bunları yayınlayacağız.

TARİH
Atölyelerimiz 20-31 Ocak tarihleri arası hafta içi günlerde Başakşehir kampüsümüzde düzenlenecektir. Her bir atölye 1 hafta boyunca, öğleden önce veya öğleden sonra düzenlenecektir.

  • Sabah grubu: 9.30-13.00
  • Öğle grubu: 14.00-17.30

Son başvuru tarihi 17 Ocak 2020’dir. Bu tarihten sonra başvuru sahipleri başvurularının sonucu hakkında bilgilendirilecektir.

KAYIT ÜCRETLERİ
Drone pilotluğu ve kodlama, Scratch ile oyun tasarımı, stop motion, 3B tasarım ve Lego robotik atölyelerinin kişi başı ücreti 250 TL’dir.

Arduino ile robotik atölyesi ücreti kişi başı 350 TL’dir. Atölye ücretine piyasa değeri 230 TL olan Arduino proje seti de dahildir. Bu set atölye sonrasında öğrencilerimizde kalacaktır.

Drone atölyesinde kodlanabilir drone’lar kullanılacaktır. Katılımcılar uçuş eğitimi için dilerlerse kendi drone’larını da getirebilirler.

Aynı gün içinde iki farklı atölyeye kayıt yaptıran katılımcılarımıza okulumuzun yemekhanesinde ücretsiz öğle yemeği verilecektir. Gün içinde tek atölyeye kayıt yaptıran katılımcılarımız isterlerse 15 TL ücret karşılığında öğle yemeği alabileceklerdir.

2 veya daha fazla atölyeye kayıt olan katılımcılarımıza her bir atölye için %10 indirim uygulanacaktır.

Kardeş katılımcılara %5 indirim uygulanacaktır.

 Hemen Başvur »