yenidoğu okulları> eğitim> eğitsel faaliyetler> 0-3 yaş anne-çocuk oyun grubu

0-3 Yaş Anne-Çocuk Oyun Grubu

Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştiren, annelere farkındalık kazandıran, doğum sonrası süreçlerine destek olan ve Anne-Çocuk bağını güçlendiren 2018/2019 öğretim yılı, “Benimle Oynar mısın?” Oyun Grubu oturumları Mart ayında da devam ediyor.

“Benimle Oynar mısın?” Oyun Grubunun Özelliği

Yenidoğu Okullarının sunduğu Oyun Grubunun en önemli özelliği; 0-3 yaş çocukların anneleriyle bir arada olmanın verdiği güven ile sosyalleşme, yeni deneyimler edinme ve öğrenme fırsatı bulmalarının yanı sıra annelerin de çocuklarının gelişim süreçleri ile ilgili bilgilenmeleridir.

Oyun Grubunda Amacımız

Her yıl yapılan “en iyi buğday” yarışmasını yine aynı çiftçi kazanmıştı. Çiftçiye bu işin sırrı sorulduğunda:
“Benim sırrım, kendi buğday tohumlarımı komşularımla paylaşmamda yatıyor” cevabını verdi.
Dinleyenler, şaşırıp tekrar sordular: “Elinizdeki kaliteli tohumları rakiplerinizle mi paylaşıyorsunuz? Nasıl olur?”
Çiftçi, gayet rahat ve kendinden emin bir şekilde, “Neden olmasın? Ama şaşırıyorsunuz, çünkü gözden kaçırdığınız çok önemli bir şey var: Rüzgâr olgunlaşmakta olan buğdaydan poleni alır ve tarladan tarlaya taşır. Bu nedenle, komşularımın zayıf buğday yetiştirmesi demek, benim ürünümün kalitesinin de düşmesi demektir. Eğer en iyi buğdayı yetiştirmek istiyorsam, komşularımın da olabildiğince iyi buğdaylar yetiştirmesine yardımcı olmam gerekmez mi sizce de?” dedi.

Yenidoğu Eğitim Kurumları olarak, sadece okulumuzda çocuğu olan annelere değil, gönüllü tüm annelere hizmet sunma amacındayız. Oyun grubu çalışması ile kendi birikim ve tecrübemizi paylaşmayı, böylece çocukların bulunduğu her ortamda pedagojik kaliteyi artırmayı ve korumayı hedefliyoruz.

Oyun Grubu Oturumunun Akışı

Oyun grubu 2018/19 öğretim yılında toplam 16 oturumdan oluşmaktadır. 16 oturumun ilk 8 oturumu 08.11.2018 – 27.12.2018 tarihleri arasında gerçekleşecek, son 8 oturumu ise 07.03.2019 - 25.04.2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.


Her bir oturum haftada bir kez düzenlenir ve 2 saat sürer. Oturumun ilk ve son yarım saatinde, çocuklar anneleri ile birlikte şarkı söyler, etkinlikler yapar. Geri kalan bir saatte ise çocuklar oynarken anneler ile Yenidoğu Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi’nin belirlediği konular işlenir.

Konular ve Kazanımları

Bütün oturumlarımız uzman pedagog eşliğinde keyifli bir şekilde ilerleyecektir.

Size en yakın kampüsümüzde kayıt için: 444 82 00

BİZE
ULAŞIN