YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > YKS TYT SINAVI HAZIRLIK KAMPI

HABERLER - DUYURULAR

YKS TYT SINAVI HAZIRLIK KAMPI

26 Ocak 2018

11. ve 12.sınıf öğrencilerimiz üniversite hedeflerine doğru giden yolda; konu eksiklerinin giderilmesi, hızlı ve doğru soru çözme alışkanlığının kazandırılması amacıyla düzenlenen kamp programına katıldılar.

İki hafta süren kamp programı başlamadan önce zihinlerin hazır olması için öğrencilerimize tüm öğretmenlerimiz kendi çalışmalarını anlatarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yaptı.  Bu çalışmaların yanı sıra çalışmalarımızda en iyi destekçimiz olan velilerimiz birebir çağrılarak sınıf danışman ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirildi. Sonrasında yapılan değerlendirmelerle öğrencilerin eksik konuları analiz edilerek ayrıntılı bir çalışma planı hazırlandı. Mekanların insan üzerindeki etkisi düşünülerek öğrencilerimizin sınıflarının bulunduğu koridorlarda kamp havasında çalışmalar yapıldı. Programın ilk haftasında kamp öncesi öğrencilerimize “ölçülemeyen geliştirilemez” prensibiyle 11.sınıflara TYT, 12.sınıflara ise TYT-AYT sınavları uygulandı. Ardından kamp programı genel tekrar, konu eksiklerinin giderilmesi, soru çözümleri, anlaşılmayan konuların üstünden bir daha geçilmesi üzerine devam etti. 

Kampın ikinci haftasında önceki yıllarda çıkmış soru analizleri, çözümlerine ve denemelere ağırlık verildi. Kamp sürecinde öğrencilere tüm branşlardan üniversiteye hazırlıkta uzman, onları yakından tanıyıp yönlendiren, eksiklerini zamanında tamamlamalarını sağlayan öğretmen kadrosu eşlik ederken, akran eğitimi yöntemiyle öğrenci-öğrenci destek programı da uygulandı.

Kamp alanı; soru çözüm alanı, bireysel sessiz çalışma alanı, akran destek salonu, branş bazlı hücresel soru çözüm alanları, günün soru ve bilgisi köşeleri gibi çalışma mekanlarıyla öğrencilerimizin daha efektif bir şekilde kamp havasını teneffüs etmeleri sağlandı. Tatilin ilk haftasını da kapsayan bu çalışmamız 12.sınıflarımız için yeni bir başlangıç olurken onların koşuşturmalarını gören 11.sınıf öğrencilerimiz için iki yıl sürecek olan üniversite hazırlık sürecinin “Bismillah’ı” niteliğinde oldu.

BİZE
ULAŞIN