YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Yenidoğu Okulları, "Destination Imagination Anlık Görev Şenliği"nden Ödüllerle Döndü!

HABERLER - DUYURULAR

Yenidoğu Okulları, "Destination Imagination Anlık Görev Şenliği"nden Ödüllerle Döndü!

02 Ocak 2020

Destination Imagination keşif ocağında hayallerini konuşturan, problem çözen ve el becerilerini kullanan öğrencilerimiz 28 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen Anlık Görev Şenliğinden 3 farklı ödül ile döndü.

Destination Imagination kapsamında düzenlenen Anlık Görev Turnuvası’nda 3 ayrı grup olarak 4 farklı anlık görevde yarıştık. Çeşitli okullardan toplamda 51 grubun katıldığı turnuvada her bir grup değerlendiriciler önünde verilen görevi gerçekleştirip sundu. Destination Imagination keşif ocağı öğrencilerimiz turnuva sonunda “En İyi Performans”, “En İyi Takım Çalışması” ve “En Centilmen Duruş” ödüllerini aldı.                                

Başakşehir Kampüsümüzden Feyza Betül Dönmez, Nur Sena Ayaşlı, Fatma Ünsalan, Berra Nur Karahasanoğlu, Elanur Karamustafa, Zehra Alya Şeker, Pelinsu Hasko, 
En İyi Performans Ödülünü aldılar. 

Sancaktepe Kampüsümüzden Eylül Salman, Zeynep Ebrar Başoğlu En İyi Takım Çalışması Ödülü, yine aynı kampüsümüzden Melike İrem Taşkın, Berra Melis Karaağaçlı, Ayşe Naz Kumru da Centilmen Duruş Ödülü aldılar. 

Dünyanın farklı ülkelerinde uygulanan Destination Imagination öğrencilerin hayal güçlerini kullanarak problem çözdükleri, projeler tasarladıkları ve sosyal sorumluluk alanlarında fikirler geliştirdikleri bir öğrenme sistemi. Öğrencilerimiz, önümüzdeki günlerde, bu konudaki çalışmalarını daha da derinleştirmeyi ve etkinliğin daha kapsamlı turnuvalarına katılmayı hedefliyorlar.