YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Yenidoğu Okulları 2019 Üsküdar Mun'da (USMUN'19) Tüm Ödülleri Topladı

HABERLER - DUYURULAR

Yenidoğu Okulları 2019 Üsküdar Mun'da (USMUN'19) Tüm Ödülleri Topladı

31 Aralık 2019

Öğrencilerin yabancı dil becerilerini en iyi şekilde sergilemelerine imkân tanıyan ve bir okuldaki yabancı dil eğitiminin yetkinliğini ciddi şekilde sınayan MUN (Model United Nations) konferansları son yıllarda oldukça önem kazandı. Ülkemizdeki çok sayıda MUN organizasyonlarından biri de bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve BM tarafından resmi bir karşılama mektubu gönderilen ilk konferans olma özelliği taşıyan Üsküdar Mun (USMUN’19) Konferansı ve bu yıl Üsküdar MUN’a Yenidoğu Okulları “en çok öğrencisiyle ödül kazanan okul ünvanını” alarak damgasını vurdu.   
13-15 Aralık tarihlerinde 7 okul ve 40 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen konferansta, dağıtılan 5 ödülün tamamını (1 en iyi delegasyon, 2 muhteşem delegasyon, 2 onur delegasyonu) kazanan Yenidoğu Okulları, bu alanda elde ettiği başarılara bir yenisini daha eklemiş oldu. 
Bu çalışmaların öğrencilerine büyük katkıda bulunduğunu belirten okul yetkilileri, önümüzdeki dönemlerde çalışmaların artan bir ivme ile süreceğini ve hedeflerinin yurt dışındaki MUN organizasyonlarına katılmak olduğunu belirttiler. 

Ödül kazanan öğrencilerin isimleri şöyle:
Best Delegate Sertifikası: Ahmet Efe Çavuşoğlu,
Outstanding Delegate Sertifikaları: Fatih Atasoy, Yusuf Habib
Honorable Delegate Sertifikaları: Salim Şahin, Hamza Çelebioğlu

Öğrencilere belli ülkelerin delegeleri, elçileri olma görevi veren ve evrensel sorunları yabancı dilde çözmelerini isteyen MUN konferansları, sadece yabancı dil yetkinliğini artırmakla kalmıyor, öğrencilerin topluluk önünde konuşma, liderlik yeteneği, yaratıcı düşünme ve sorun çözme becerilerinin gelişmesine de katkıda bulunuyor. Üstelik ülkemizde ve yurt dışındaki bazı üniversiteler, MUN sertifikalarına belli oranlarda burs vermeye başladığı için, bu konferanslara katılmak öğrencilerin kendi geleceklerine önemli bir yatırım yapmaları anlamına geliyor.

BİZE
ULAŞIN