YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Yenidoğu Lisesi SOBILMUN 2020 de beş ödül birden aldı.

HABERLER - DUYURULAR

Yenidoğu Lisesi SOBILMUN 2020 de beş ödül birden aldı.

11 Şubat 2020

Model Birleşmiş Milletler (MUN) organizasyonu kapsamında SOBILMUN 2020'ye katılan Özel Yenidoğu Lisesi ekibi beş ödülle döndü.

MUN (Model Birleşmiş Milletler) organizasyonlarından SOBILMUN 2020'de,

Prof. Dr. Mümtaz Tarhan Sosyal Bilimler Lisesince düzenlenen ve Türkiye'nin çeşitli okullarından öğrencilerin katıldığı SOBILMUN 2020'de Özel Yenidoğu Lisesi öğrencilerinin aldığı ödüller şöyle sıralandı:

Muhammed Aldabagh : Outstanding Delegate Ödülü

Hilmi Tunahan Yıldırım : Honourable Delegate Ödülü

ibrahim Habib : Honourable Delegate Ödülü

Pelin Civil: Honourable Delegate ödülü

Yara Kasımoğlu: Honourable Delegate ödülü

Özel Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüs Müdürü Sebiha Tokalı, ödül alan öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerin, kurdukları MUN keşif ocağında İngilizce eğitimlerini daha üst düzeye taşıdıklarını ve katıldıkları organizasyonlardaki başarılarıyla da bunu ispat ettiklerini belirten Tokalı, bu başarıya katkıda bulunan İngilizce zümresine teşekkür etti. Öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin önemine dikkat çeken Sebiha Tokalı, “Yenidoğu Okulları olarak anaokulundan başlattığımız İngilizce eğitimiyle, tüm öğrencilerin hem okul sıralarında hem de okul sonrasında İngilizceyi aktif bir şekilde kullanan, kültürler arası iletişime geçebilmiş, dünya vatandaşlığı konusunda ciddi mesafe almış bireyler olmasını hedefliyoruz. Tüm bu çalışmalarda, “bir lisan bir insan, iki lisan iki insan…” ilkesini benimseyerek öğrencilerimizi yabancı dil konusunda donanımlı ve yetkin kılmak için gereken tüm atmosferi oluşturmaya çalışıyoruz. Aldığımız ödüller, bu amaca giden yolda önemli duraklar. Ancak bu noktada durmayı düşünmüyoruz. Gelecek yıl, Yenidoğu için İngilizce alanında çok daha sıkı ve büyük gelişim adımlarına sahne olacak.” şeklinde konuştu.

SOBILMUN 2020’de Yenidoğu Lisesi ekibi “Climate changes and Environmental Problems “konusu üzerinde MUN Keşif Ocağında hazırlıklarını tamamladı.SOBILMUN 20 Konferansında öğrencilerimiz Organization of Economic Cooperation Development, Arctic Council , UN Food and Agriculture ve UN Environmental Programme olmak üzere 4 ayrı komitede konular üzerine çalışıp görüşlerini ve tezlerini komitelerine kabul ettirdiler.

Öğrenciler kazandıkları ödüllere sevindiklerini, bu sayede ciddi bir tecrübe kazandıklarını, bir sonraki yıl da okulun MUN keşif ocağına katılacak yeni arkadaşlarına tecrübelerini aktaracaklarını, böylece Yenidoğu’daki üst düzey İngilizce eğitiminin daha çok sayıda öğrenciyle paylaşılmasına yardımcı olacaklarını belirttiler.