YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Yenidoğu Chef Competition – Yenidoğu Şef Yarışması

HABERLER - DUYURULAR

Yenidoğu Chef Competition – Yenidoğu Şef Yarışması

22 Mayıs 2017

İngilizceyi etkin bir şekilde günlük hayatta kullanabilmek ve dili eğlenceli bir hale getirebilmek amacıyla kız kampüsü mutfak atölyesinde düzenlenen Yenidoğu Şef Yarışmasında, ortaokul öğrencilerimiz derste öğrendikleri bilgileri, pratiğe dökerek hünerlerini sergileme fırsatı yakaladılar.

Öğrencilerimiz yaşayarak öğrenme çalışmalarımız doğrultusunda İngilizce dersinde işledikleri yemek temalı üniteyi uygulamalı olarak mutfak atölyesinde işlediler. Ders öğretmenimiz öğrencilerimizden evde mutfağa girip seçtikleri bir tarifi İngilizce anlatarak, yaptıkları anlatımı kayıt altına almalarını istedi. Aldıkları kayıtları öğretmenlerine gönderen öğrencilerimiz ilerleyen zamanlarda ikinci bir tarif seçerek, seçtikleri tarifi anneleri ile yapıp İngilizce anlatımla kayıt altına aldılar.

Yarışma günü okula davet edilen anneleriyle birlikte yaptıkları anlatımları tek tek izleme imkânı bulan öğrencilerimiz, hem anneleriyle birlikte yarışıp İngilizce sorulan soruları doğru cevaplandırdılar hem de yaptıkları yiyecekleri mutfak atölyesine getirerek marifetlerini ortaya koydular. İngilizceyi günlük hayatlarında etkin bir şekilde kullandıklarını gösteren öğrencilerimiz, yarışmada eğlenceli dakikalar geçirdiler.

BİZE
ULAŞIN