YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Yenidoğu Okulları Olarak İzleyeceğimiz Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme

HABERLER - DUYURULAR

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Yenidoğu Okulları Olarak İzleyeceğimiz Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme

13 Ağustos 2020

Değerli Velilerimiz,

MEB tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda, Yenidoğu Okulları olarak eğitim sürecimiz aşağıdaki şekilde sürdürülecektir:

 

17 – 28 Ağustos 2020 – PEKİŞTİRME EĞİTİMİ:

Yenidoğu olarak, geçen dönemin online eğitimini en sıkı, en başarılı biçimde gerçekleştiren kurumlardan biri olduğumuz sizlerin de geri dönüşleri, teşekkür ve takdirleri ile sabittir. Bu nedenle, bu dönem, öğrencilerimiz için telafi eğitimi değil, bir “pekiştirme eğitimi” olacaktır. Pekiştirme eğitimi döneminde, geçen seneye ait en temel, yani bir sonraki sınıf için olmazsa olmaz konu ve kazanımlar yeniden ele alınarak hatırlatılacak ve pekiştirilecektir. Esasen Covid 19 bağlamında tüm hijyen tedbirlerini alarak yüz yüze eğitime hazır durumdaydık ve heyecanla öğrencilerimizi beklemekteydik. Ancak, MEB kararı nedeniyle, bu eğitim dönemi “EVİM DE YENİDOĞU” kapsamında ONLINE gerçekleşecektir.

Çalıştaylarımızda yeni bir bilinçle ve (13 Haziran’da yaptığımız Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nden de kazandığımız tecrübe ile) tekno-pedagojik anlayışla kurguladığımız bu eğitim sayesinde, öğrencilerimiz başarılı bir pekiştirme dönemi yaşayacaklardır.

Derslere katılım resmi olarak gönüllü olmakla birlikte, özellikle sınav gruplarından başlayarak kurumsal olarak zorunlu tutmak eğilimindeyiz. Öğrencilerimizin bu derslere tam olarak katılması için gerekli alt yapıyı, şartları oluşturmalarını velilerimizden önemle rica ediyoruz.

 

31 Ağustos 2020 – YENİ DÖNEM EĞİTİMİNİN BAŞLAMASI:

Bu tarihten itibaren, derslerimiz artık öğrencilerimizin yeni dönem sınıflarına ait derslerden oluşacak ve 2020-21 Eğitim yılının müfredatı takip edilecektir. 21 Eylül gününe dek, bu derslerimiz de yine ONLINE sürdürülecektir.

 

21 Eylül 2020 – YÜZ YÜZE EĞİTİME AŞAMALI GEÇİŞ:

Yüz yüze eğitim MEB açıklamaları doğrultusunda aşamalı bir geçişle başlayacaktır. Okullarımız yüz yüze eğitim için tam donanımlı bir şekilde hazırdır ve bu hazırlıkların detayları da sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.

 

Unutmayalım, boşa geçen zamanın telafisi olmaz. Bu zamanı tüm öğretmen ve yönetici ekibimizle birlikte, öğrencilerimize ve size yardımcı olmak için en iyi şekilde değerlendirmeyi istiyoruz. Bu nedenle pandemi şartlarını öğrencilerimiz adına bir fırsata dönüştürmek için tıpkı geçtiğimiz dönemde olduğu gibi güçlü bir işbirliği ile hareket etmemiz daha da önem arz ediyor. Yenidoğu Ailesi olarak bu günleri güzel ve iyi anılara dönüştüreceğimiz bir gelecek için, şimdi bize düşen büyük görevler var. Çocuklarımızın geleceği için, bu görevlerimizi hakkıyla yerine getirmek niyetiyle elbirliği zamanı.