YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > YEKUP 2 Yeni Eğitim Dönemi Hazırlıkları "Renklerden Ahenge" Temasıyla Başladı

HABERLER - DUYURULAR

YEKUP 2 Yeni Eğitim Dönemi Hazırlıkları "Renklerden Ahenge" Temasıyla Başladı

06 Ağustos 2018

Yenidoğu Eğitim Kurumlarının yeni yıla hazırlık için düzenlediği YEKUP (Yenidoğu Eğitimde Kalite ve Uyum Programı) çalıştayının ikincisi, 6 Ağustos – 7 Eylül 2018 tarihlerinde Renklerden Ahenge temasıyla dopdolu bir içerikle Bahçeşehir Vaditepe kampüsünde devam edecek. 

Çalıştay, Yenidoğu Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Erdeniz Yıldırım, Okullar Direktörü Abdullah Aksu, Program ve Yayın Geliştirme Koordinatörü Mehmet Ali Özkan’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

İkinci oturuma “Odak Ayarı” başlıklı sunumu ile devam eden Program ve Yayın Geliştirme Koordinatörü Mehmet Ali Özkan “Eğitim, insanın biricik, eşsiz olmasına zarar veriyor mu? O halde eğitim bireyi şekillendiren tüm unsurları dikkate almalıdır.” diyerek eğitimin içerisinde olması gerekenlerin önemine değindi.

Son oturum Dr. Nihal Yurtseven "UbD" (Understanding by Design) sunumu ile devam etti. Sunumda dikkat çeken başlık ise şöyle; “Ödev olarak verdiğimiz her şeyi anaokulundan üniversiteye kadar okumalı ve kontrol etmeliyiz.” oldu.

İkinci günün programı Program Geliştirme PDR Koordinatörlüğünün “Çocukta Evren Olmak” başlıklı sunumu ile başladı.

BİZE
ULAŞIN