YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Okullarımızda Yüz Yüze Eğitim İçin Alınan Önlemler

HABERLER - DUYURULAR

Okullarımızda Yüz Yüze Eğitim İçin Alınan Önlemler

15 Eylül 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 2020 Mart ayı itibariyle ülkemizdeki tüm eğitim çalışmalarının uzaktan gerçekleştirilmesini zaruri kılan Covid-19 salgını nedeniyle Yenidoğu olarak biz de eğitim uygulamalarımızı yeni baştan planladık. Kurumumuz dijital altyapı ve uzaktan eğitim araçlarındaki birikimi sayesinde uzaktan eğitime en hızlı adapte olan kurumların başında yer aldı. Eğitimdeki niteliği de merkeze alan uygulamalarla 2019 – 2020 Eğitim Öğretim dönemini verimli bir şekilde tamamladık.

Bütün bu süre boyunca da bir yandan salgına dair gelişmeleri büyük bir dikkat ve hassasiyetle takip ederek okulumuzu yüz yüze eğitime hazırladık. Acil ey­lem ekibimiz, Sağlık Bakanlığınca yayımlanan Covid-19 Salgın Yönetimi Çalışma Rehberi ve MEB’in yayımladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme KONTROL KILAVUZU gibi temel metinlerde öngörülen tedbir ve düzenlemeleri kurum bünyesinde titizlikle planlayıp gerçekleştirdi. MEB tarafından izin verilen sınıf seviyelerinde öğrencilerimizle son derece sağlıklı ve hijyenik bir okul ortamında yüz yüze derslerimizi yapmaya çoktan başladık.

Yenidoğu Okulları’nın özgün eğitim sistemi içerisinde zaten yer alan hijyen kriterlerini, salgın şartlarına uyumlu biçimde nasıl yapılandırdığımızı velilerimizle de paylaşmak için Yenidoğu Yüz Yüze Eğitim Kılavuzu’nu hazırladık. Salgın sürecinin kısa sürmesi ve yeniden sağlıklı bir şekilde öğrencilerimizin okullarına, öğretmenlerine kavuşabilmesi için, hijyen önlemleri ve düzenlemeleri konusundaki okul-aile işbirliği son derece önemli ve desteğiniz bizim için çok kıymetli. Bu nedenle Yenidoğu Okullarında yüz yüze eğitimin nasıl bir ortamda yapıldığını incelemeniz, hangi önlemlerin alındığını görmeniz ve veliler/aileler olarak sürece nasıl katkıda bulunabileceğinize dair bilgi edinmeniz  için Yenidoğu Yüz Yüze Eğitim Kılavuzu’nun okunmasına da özel önem atfediyoruz. İndirmek için lütfen TIKLAYINIZ.