YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Öğretmenler Günü Heyecanı

HABERLER - DUYURULAR

Öğretmenler Günü Heyecanı

24 Kasım 2018

Değerli Öğretmenlerimizin gününü kutlamak için Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) Mütevelli Heyeti Başkanımız Sn. Bilal Erdoğan ve Yönetim Kurulumuz ile günün anlam ve önemi kapsamında konferans salonunda bir araya geldik.

Çekmeköy Kampüs Koordinatörümüzün sunumuyla başlayan salon programımızda ilk olarak, Nurettin Topçu’nun Türkiye’nin Maarif Davası eserinde yer alan “Bu iş bir maarif işidir ve bir neslin kurtuluşunu ancak maarifin yükselmesinde aramak lazımdır.” sözlerini öğretmenlerimize  hatırlattı. Ardından Başakşehir Kampüs Koordinatörünün ev sahibi olarak hoş geldiniz konuşması ile program devam etti. Kurumumuzda bir gelenek olan okulumuzun en genç ve en deneyimli öğretmenimizin yaptığı konuşmalar dinlemeye değerdi. Program Geliştirme Koordinatörümüzün “Bir Can’a Dokunmak Bir Can Dokumak” başlıklı sunumunda öğretmenlerimiz duygusal anlar yaşadı.

Programımızı teşrifleriyle onurlandıran YETEV Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Bilal Erdoğan da konuşmasına maarif ve muallim kelimelerinin önemini vurgulayarak başladı. Eğitimde etkileşim kurarak ve göz göze bakarak iletişimin öneminden söz eden Erdoğan; öğretmenlerimize “Eğitimin mevcut seviyesinden daha yukarıya çekilmesi gibi büyük bir göreviniz ve bunu yapabilmeniz için okulumuzda ihtiyaç duyduğumuz donanım ve vizyonumuz var.” diyerek motivasyonlarını daima canlı tutmalarını istedi. Meslekteki tecrübe ne olursa olsun, öğretmenin heyecanının okulun ilk günü heyecanı gibi sürekli olması gerektiğini ve her çocuğa farklı bir renk ve kıymet atfederek, onları tanıyarak, geleceğe yetiştirme gayreti içerisinde olmamız gerektiğini hatırlattı. Program geliştirme birimimizden bahsederek öğretmen yetiştirme çabamızın her şeyin merkezinde olduğunu ekledi.

Taze ruhları işleyen ve geleceğe ışık saçan nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin bu özel günlerini kutlar, katılımlarından dolayı Bilal Erdoğan Bey’e teşekkürlerimizi sunarız.

BİZE
ULAŞIN