YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > Konferans | Minimalist Yaşam Danışmanı Zeynep Yörük İle Sade Hayat

HABERLER - DUYURULAR

Konferans | Minimalist Yaşam Danışmanı Zeynep Yörük İle Sade Hayat

11 Şubat 2019

“HAYATINI HAFİFLET”

SADE HAYAT SEMİNERİ

“Allah yükünüzü hafifletmek ister çünkü insan zayıf yaratılmıştır.”

Nisa sûresi, 28. ayet

Mutsuzluk sebebinin “eksiklikler” olduğunu düşünür insan ve hep “daha fazla” için koşar durur. Peki ya asıl problem “fazlalıklar”sa?

Daha çok eşya, daha çok tüketim, daha büyük ev, daha çok para, daha yüksek makam, daha çok enerji, daha çok zaman, daha çok emek, daha çok kurs, daha yüksek not, daha çok kitap, daha çok bilgi, daha çok iletişim, daha çok aktivite, daha çok oyuncak, daha çok, daha çok, daha çok…

Bütün bu yüklerden kurtulmaya, hafiflemeye, özgürleşmeye davetlisiniz.

“Sade” bir hayat çok zor ve itici gelebilir. “Her şeyi dağıtıp ‘bir lokma bir hırka’yla mı yaşayalım?” diyebilirsiniz. Oysa sade hayat derviş de olmadan Kârun’a da dönüşmeden dengede yaşamaktır. Ve aslında hem daha keyifli hem daha kolaydır.

Peki bu nasıl olacak? Nereden başlayacağız? Ya verdiklerimiz lazım olursa? Ya her şey başa dönerse? Ya dayanamayıp bir sürü ıvır zıvır alırsak? Anısı olan eşyaları ne yapacağız? Ama o el emeği göz nuru nasıl verilir? Kitap biriktirmenin ne zararı var ki? Sosyal medyada da sadeleşmek mümkün mü? Kendimiz tamam ama çocuklarımızın bitmeyen isteklerine nasıl “dur” diyeceğiz?

Artık eşyaya hizmet etmekten, kronik dağınıklıktan, sürekli bir şeyleri ertelemekten bıktıysanız; kendinizin ve çocuklarınızın mutlu, başarılı bir hayat sürmesini istiyorsanız “HAYATINI HAFİFLET” sade hayat semineriyle başlangıç yapabilirsiniz.

Seminer, Yenidoğu Eğitim Kurumlarının her bir kampüsünde, şubat ayının farklı günlerinde gerçekleşecektir. Minimalist Yaşam Danışmanı Zeynep Yörük tarafından verilecek seminerimiz bu konuya ilgi duyan herkese açıktır.

Seminer sonunda mini bir sadeleşme etkinliği olacaktır.

Zeynep Yörük Kimdir?

1987 yılında İzmir’de doğdu. 2009’da Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da çeşitli kurum ve kuruluşlarda editörlük yaptı. Metinleri sadeleştirip düzenledikçe hayatını da sadeleştirmeye başladı. Talep üzerine yakınlarının sadeleşmelerine yardım etti. Bu konuda büyük bir ihtiyaç olmasına rağmen Türkiye’de henüz hizmet veren kimsenin olmadığını fark etti. Girişimcilik ve Konmari eğitimleri aldı. “Hayatını Hafiflet” ismiyle yola çıktı. Minimalizm konusunda danışmanlık yaparak, danışanlarının hayatlarını hafifletmelerine yardımcı olan ve seminerler veren Yörük, hâlen psikoloji alanında eğitim görmektedir.

Seminerin gerçekleştirileceği kampüslerimizin konumları için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Başakşehir | Bahçeşehir | Sancaktepe

BİZE
ULAŞIN