YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM FESTİVALİ

HABERLER - DUYURULAR

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM FESTİVALİ

17 Mayıs 2017

Kültürel faaliyetlerimiz kapsamında farklı kültürlerin birbirlerini keşfetmesi amacı ile velilerimiz, yöresel yemeklerini hazırlayarak, öğretmenlerimiz ve ilkokul öğrencilerimiz ile birlikte okulumuzda bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında velilerimiz yörelerine özgü hazırlamış oldukları birbirinden lezzetli ikramları yöresel kıyafetleri ile sunarken memleketlerini tanıtma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz müzik eşliğinde yöresel oyunlarını oynadılar, velilerimiz de oyunlara eşlik ederek güne renk kattılar. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerimiz ile röportaj yaparak fotoğraflar çekerek diğer kültürleri tanıma noktasında keyifli paylaşımların olmasını sağladılar.

Etkinlikte velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz birlikte görev alarak çeşitli kültürlerin tanıtımını yaparak farklı kültürlerin kaynaşmasını, iletişimin güçlenmesini ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizin canlanmasını sağladılar.

Birbirinden lezzetli yöresel yemekler ve memleketlerine özel paylaşımlarda bulunarak emek veren öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

BİZE
ULAŞIN