YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > BAŞAKŞEHİR KAMPÜSLERİ BİRLEŞİYOR

HABERLER - DUYURULAR

BAŞAKŞEHİR KAMPÜSLERİ BİRLEŞİYOR

19 Haziran 2018

Değerli Velimiz,

2015-2016 Eğitim ve Öğretim sezonunda başladığımız yolculuğumuz, üçüncü yılımızda Yenidoğu vizyonu ve kurumsal ilkeleri doğrultusunda başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bugüne kadar olan yolculuğumuzda bize eşlik eden siz değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.

Bildiğiniz gibi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim sezonunda, bugün Yenidoğu Başakşehir Erkek Kampüsü olarak eğitim verdiğimiz 5. Etap binamızı Ensar Koleji’nden devralarak faaliyetlerimize başladık. Her ne kadar mimari ve yapısal açıdan eski ve bakımsız, Yenidoğu’nun Bütünsel Eğitim Sistemi’ne uygun olarak tasarlanmamış, altyapısal olarak Yenidoğu konforunu karşılamayan bir kampüs binası olarak devralınmış olsa da, gerek ilk yılımızda eğitime başlamadan önce gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmaları, gerekse yıldan yıla yaptığımız tadilat ve güncellemelerle mümkün olduğu kadar bu altyapı eskiliği, kurumsal mekan ihtiyaçlarımıza uygunsuzluk ve konfor yetersizliklerini öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize hissettirmemeye çalıştık.

Bugün geldiğimiz noktada Başakşehir 4. Etap’ta açılmış olan Yenidoğu Başakşehir Kız Kampüsümüz, gerek altyapı, gerek mimari, gerekse alan ihtiyaçları açısından Yenidoğu standartlarında olup, öğrencilerimiz ve velilerimizin takdirini kazanmayı başarmıştır. Erkek ve kız kampüslerimiz arasındaki bu standart farkı, aynı bölgeden okulumuza gelen kız ve erkek öğrencilerimiz arasında belirgin bir fırsat eşitsizliğine sebep olmaktadır.

Ayrıca erkek kampüsümüzde günden güne ortaya çıkan altyapı ihtiyaçları, kapsamlı yenileme gereksinimleri, öğrencilerimizin güvenliği ve konforu açısından gelecekte eğitime ara vermemizi gerektirecek uzunlukta kapsamlı bir tadilat sürecine girmemizi zorunlu kılmaktadır. Öğrenci sayımızın her geçen yıl arttığı kampüslerimizde eğitime ara vermemizi sağlayacak böyle bir yenileme gereksinimi, erkenden önlem alınıp planlı bir şekilde yönetilmezse eğitim hizmetlerimizin devamlılığı açısından öğrenci ve velilerimizi mağdur etme riski taşımaktadır.

Bu faktörler dikkate alınarak 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Başakşehir 5. Etap’taki Yenidoğu Başakşehir Erkek Kampüsü’nde eğitim gören Anaokulu, İlkokul, Erkek Ortaokulu ve Erkek Lise öğrencilerimiz 4. Etap’taki Yenidoğu Başakşehir Kız Kampüsü ile birleştirilerek tek kampüs halinde Yenidoğu Başakşehir Kampüsü adı altında eğitim faaliyetlerini sürdürecektir. 4. Etap kampüsümüzün mimari avantajları kullanılarak Ortaokul ve Lise kademelerinde Kız ve Erkek öğrencilerimiz ayrı bloklarda eğitim alacaklardır. Böylece Ortaokul ve Lise kademesinde Kız-Erkek ayrı eğitim verme uygulamamız devam edecektir.

Bu birleşmenin kurumumuza, öğrencilerimize ve velilerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Yenidoğu Eğitim Kurumları

Yönetim Kurulu

BİZE
ULAŞIN