YENİDOĞU OKULLARI > HABERLER-DUYURULAR > 2017-2018 MEZUNİYET TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

HABERLER - DUYURULAR

2017-2018 MEZUNİYET TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

22 Haziran 2018

Kadim Kültür Yenilikçi Eğitim sloganıyla çıktığımız bu yolda yeni mezunlarımızı uğurladığımız törende velilerimiz ve öğrencilerimiz bir araya gelerek hüznü ve gururu bir arada yaşadı.

Program, öğrencilerimizin kampüs bahçemizde kendileri için hazırlanan fotoğraf çekim alanında fotoğraflarının çekimi ile başladı. Bu özel günlerini ölümsüzleştirdikten sonra aileleri ve değerli öğretmenleri ile birlikte akşam yemeği yiyen öğrencilerimizin heyecanları gözlerinden okunuyordu.   Öğrencilerimiz ve ailelerinin salon programının yapılacağı alanda yerlerini almalarının ardından, Çanakkale, 15 Temmuz ve Afrin’deki aziz şehitlerimizin bir kez daha rahmetle anılması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla mezuniyet törenimiz başladı. Kampüs Koordinatörümüz’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından, Kampüsler Koordinatörümüz tarafından öğrencilerimize iletilen mesaj salonda alkış yağmurunu tutuldu. Lise Akademik Koordinatörümüz’ün selamlama konuşmasının ardından mezun olan öğrencilerimiz tarafından hazırlanan mezuniyet slaytlarının sunulması öğrenci ve velilerimizin duygusal anlar yaşamalarına neden oldu.

Mezuniyet Plaketlerinin Takdim Edilmesi

Mezun olan öğrencilerimiz, mezuniyet plaket ve belgelerini sınıf öğretmenlerimizin ve Lise Akademik Koordinatörümüzün ellerinden teslim aldılar. Ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul birincimiz Feyza Şahin’e birincilik plaketi takdim edildi. Heyecanı ve sevinci gözlerinden okunan öğrencimiz Feyza Şahin mezuniyet kütüğüne plaketini çakmasının ardından yaptığı konuşması büyük beğeni topladı.

Öğrencilerimizi uğurlamadan önce üniversite sınavında başarılı olmaları, çalışmalarının karşılıklarını almaları amacıyla aynı zamanda velimiz olan Sn.Ömer Döngeloğlu duada bulundu.

Şerit Atım Töreni

Öğrenci ve velilerimiz, kampüs bahçemizdeki şerit atım töreni için bahçedeki yerlerini aldılar. Geri sayımın yapılması ile öğrencilerimiz mezuniyet şeritlerini havaya attılar. Öğrencilerimiz, mezun olmanın mutluluğu ile okuldan ayrılacak olmanın burukluğunu bir arada yaşadılar.

Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerimize sınavlarında başarılar diler, mezuniyetlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

BİZE
ULAŞIN