SANCAKTEPE KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > Yenidoğu Sandık Başında

HABERLER - DUYURULAR

Yenidoğu Sandık Başında

12 Ekim 2018

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen okul meclis başkanı seçiminde oy kullanarak demokrasiye can verdiler.

Okul meclis başkanı seçimine aday olan öğrencilerimiz haftalar öncesinden çalışmalarına başlayarak vaatlerini seçmenlere anlattılar. Seçmenlerden oy isteyen aday öğrencilerimiz, okulumuz koridorlarında sergiledikleri birbirinden farklı ikramları arkadaşları ile paylaştılar. Aday öğrencilerimiz arasındaki bu tatlı rekabet seçim günü de devam etti. Konferans salonumuzda gerçekleşen seçimde aday öğrencilerimizin seçim vaatlerini anlattığı videolar seçmenler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni gördü. Ardından seçmenler sandık başına geçerek sırasıyla oylarını kullandılar. Oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sandık görevlileri oy sayımına başladılar. Büyük bir heyecana sahne olan oy sayım süreci kazanan isimlerin açıklanması ile son buldu.

İlkokul ve ortaokul meclis başkanlarımızın seçildiği seçime katılan öğrencilerimize demokrasiye katkı sundukları için teşekkür ediyor, başkan seçilen öğrencilerimize ise görevlerinde başarılar diliyoruz.

BİZE
ULAŞIN