SANCAKTEPE KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > Minik Okurlarımız Yazar Buluşması'nda

HABERLER - DUYURULAR

Minik Okurlarımız Yazar Buluşması'nda

23 Ekim 2018

İlkokul öğrencilerimiz kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazanmak, yeni yazar ve kitaplarla tanıştırmak amacıyla düzenlediğimiz “Öğrenci Yazar Buluşması”nda çocuk kitap yazarı Figen Yaman Coşar ile bir araya geldiler.

Öğrencilerimiz yazar buluşması öncesinde okulumuzda açılan kitap fuarını ziyaret ederek kitap kumbarasında biriktirdikleri harçlıklarıyla kendi ilgi alanlarına yönelik kitaplar satın aldılar. Yüzlerce kitap arasında gezintiye çıkan öğrencilerimiz birbirinden farklı kitapları inceleme fırsatı bulurken kitaplar ile kurdukları bağ görülmeye değerdi.

Kitap fuarı sonrası öğrencilerimiz yazar Figen Yaman Coşar ile oldukça keyifli bir söyleşiye imza attılar. Yazar Figen Yaman Coşar, öğrencilerimize kendi yazma serüveninden ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Ayrıca Coşar, öğrencilerimizle birlikte kahramanlar belirleyerek özgün, yepyeni bir masal oluşturdu. Söyleşi, öğrencilerimizin kitap ve yazarlık ile ilgili merak ettiklerini Coşar’a sorması ile devam etti. Öğrencilerimizin sorularına içtenlikle cevap veren Figen Yaman Coşar, ardından öğrencilerimiz ile kısa kısa sohbet edip kitaplarını imzaladı.

Kitap fuarımıza ve yazar buluşmamıza yoğun ilgi gösteren öğrencilerimize teşekkür ediyor, kendilerine bol okumalı günler diliyoruz.

BİZE
ULAŞIN