BAŞAKŞEHİR KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > HAYDİ ÇOCUKLAR SEÇİME

HABERLER - DUYURULAR

HAYDİ ÇOCUKLAR SEÇİME

15 Ekim 2018

Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimlerine katılan İlkokul öğrencilerimiz, demokratik yönetim anlayışı kazanma, yönetime etkin katılma süreçlerini deneyimleyerek başkanlarını seçmenin mutluluğunu yaşadılar.

Seçim etkinlikleri başkan ve başkan yardımcısı adaylarının sınıflarda belirlenmesiyle başladı. Demokratik yöntemlerle Okul Meclisi Başkanını belirleyen öğrencilerimiz kendilerinde topluma hizmet etme duygusu uyandırma fırsatı buldular. Gruplar isim ve amblemlerini belirleyerek hedefledikleri vaatlerini içeren metinler hazırlayıp okul ve sınıflardaki panolarda sergilediler. Sınıfları da ziyaret ederek kendilerini tanıtıp vaatlerinden bahsederek oy talebinde bulundular.

Seçim Günümüz

Seçim günü tüm öğrencilerimiz sırasıyla konferans salonunda oylarını kullandılar. Tüm öğrencilerimiz kendi sınıf kademesi için ayrılan sandığa oy kullandıktan sonra sandık kurulu seçim sonuçlarını saydı. Sayım tamamlandıktan sonra tüm adaylar tekrar sahneye çıktılar ve heyecanla sonuçları beklediler. Seçimi kazanan öğrencilerimizin teşekkür konuşması ile seçim sona erdi.

Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimi sayesinde öğrencilerimiz, oy kullanma becerisi kazanarak, çoğunluğun verdiği karara saygı duymayı öğrenirken, seçilen öğrencilerimiz kazananı tebrik ve takdir etme davranış adabını deneyimleme imkanı buldular.

Seçim çalışmalarında gösterdiklerini performanstan dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür eder İlkokul Öğrenci Meclis Başkanına başarılar dileriz.

BİZE
ULAŞIN