BAŞAKŞEHİR KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > DOĞAL LABAROTUVARDAKİ HEYECANLI GÖZLER

HABERLER - DUYURULAR

DOĞAL LABAROTUVARDAKİ HEYECANLI GÖZLER

11 Ekim 2018

5.Sınıf kız öğrencilerimiz, canlıları benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırarak bitkileri, hayvanları ve mantarları gözlemlemeleri amacıyla Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkını ziyaret ettiler.

Hayvanat bahçesinin girişinde birbirinden renkli kuşların o eşsiz ötüşüyle karşılanan öğrencilerimiz; tavus kuşlarının göz alıcı tüyleri, flamingoların uzun ince bacaklarıyla zarif yürüyüşleri ve  uçamayan bir kuş türü olan deve kuşlarının heybeti karşısında heyecanlarını saklayamadılar. Bitki çeşitlerini, birbirinden sevimli ve eşsiz hayvan türlerini, ağaçların gölgesindeki şapkalı mantarları yakından gören öğrencilerimiz, “Canlılar Dünyası” ünitesinde sınıf ortamında edinmiş oldukları bilgileri görerek pekiştirme imkanına eriştiler. Kimi zaman sürüngenlerin bulunduğu kısımda camların ardında büyüklüğü karşısında şaşırdıkları yaşlı kaplumbağaya uzun uzun baktılar, kimi zaman da camın ardından bakmaya bile cesaret isteyen yılanlara bir müddet göz gezdirip uzaklaştılar. Küçük bir tayın başını okşayarak hayvanlara duydukları sevgiyi ve şefkati gösterdiler. Metrelerce öteden fark ettikleri uzun mu uzun zürafaları izlediler, ormanların kralı dedikleri aslanların rüzgârda savrulan yeleleriyle ciddi yürüyüşlerine dikkat kesildiler. Gölgesinde bir müddet dinlendikleri ağacın hemen yanı başında bitki olmadıklarını öğrendikleri şapkalı mantarları gördüler. Engin denizlerin nice güzel balık çeşitlerini görüp onlar da derin deryalardaki bu çeşitliliğe şaştılar.

Eğlenceli ve bir o kadar eğitici olan gezimizi tamamlayan öğrencilerimiz, derste edindikleri bilgileri ezberlemenin ötesine geçtiler.

BİZE
ULAŞIN