BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > SU ALTI DÜNYASINA YOLCULUK

HABERLER - DUYURULAR

SU ALTI DÜNYASINA YOLCULUK

05 Kasım 2018

2.sınıf öğrencilerimiz Hayat Bilgisi dersi “Suda Yaşayan Hayvanlar” kazanımı kapsamında denizde yaşayan canlıları yakından görmek ve tanımak için Florya’da bulunan İstanbul Akvaryumunu ziyaret ettiler.

Öğrencilerimiz akvaryuma düzenledikleri gezi ile suda yaşayan canlıları gördüler ve onları yakından tanımanın fırsatına eriştiler. Birbirinden farklı, rengarenk balıkları gören öğrencilerimiz oldukça heyecanlandılar. Coğrafi bir rotayı takip ederek geziye başlayan öğrencilerimiz Karadeniz’den Pasifik’e uzanan su altı canlılarını merak ederek gördükleri balıklar hakkında öğretmenlerine ilginç sorular sordular. Ardından kendilerini adeta amazon ormanındaki hisse büründüren “Amazon Yağmur Ormanı” nda birbirinden farklı, rengarenk, küçücük ama bir o kadar da zehirli kurbağalar, dünyanın en küçük timsah türü olma özelliğine sahip cüce kaymanlar ile Amazon’un özelliğini birebir yaşama fırsatı buldular. Gördükleri canlılar hakkındaki bilgileri gezi boyunca defterlerine not alan öğrencilerimiz böylelikle öğrendiklerini kalıcı kılarak hatıralarına bir yenisini daha eklediler.

Keyifli ve bir o kadar da bilgilendirici geçen Akvaryum gezisinin sonunda öğrencilerimiz hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

BİZE
ULAŞIN