BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ > HABERLER-DUYURULAR > MASAL DÜNYASINDAN FİGEN YAMAN COŞAR’I AĞIRLADIK

HABERLER - DUYURULAR

MASAL DÜNYASINDAN FİGEN YAMAN COŞAR’I AĞIRLADIK

24 Ekim 2018

İlkokul öğrencilerimiz kitapların zengin dünyasıyla tanışmak ve kitap okumanın önemini kavramak amacıyla konferans salonumuzda düzenlenen “Öğrenci-Yazar Buluşması” etkinliğinde bir araya geldiler.

Etkinlik temamızdan hareketle okulumuzda bir kitap standı açıldı, böylelikle öğrencilerimiz milli, manevi ve kültürel değerlerimize uygun hikaye ve masal kitapları seçme fırsatı buldular. Kitap alabilmek için öncesinde kendi harçlıklarını  biriktirdikleri kumbaralarını okula getiren öğrencilerimiz en sevdikleri hikaye kitaplarını aldılar. Ardından konferans salonuna geçerek çocuk kitabı yazarı Figen Yaman Coşar ile bir araya geldiler. Konuğumuz kitap yazarken nasıl bir yol izlediğini küçük okurları ile paylaştı. Merakla yazarı dinleyen öğrencilerimiz konuğumuzla birlikte kendi masallarını oluşturup can kulağı ile dikkat kesildiler.

Duygu ve düşünceleri yazıya aktarmanın önemine değinen yazarımız öğrencilerimize bu anlamda öğütler verdi. Öğrencilerimizin masal dünyasına farklı bir pencereden bakmayı keşfettikleri söyleşi, hikaye kitaplarını yazara imzalatmasıyla birlikte son buldu.

BİZE
ULAŞIN